» on-line zpravodajství z motocyklového světa přehledně a na jednom místě
 
 

Motorkáři.cz

info

Život génia. Před 100 lety se narodil Fabio Taglioni, přezdívaný Dr. Desmo, tvůrce nejslavnějších motorů Ducati

26.09.2020

Seznam mužů, kteří byli důležití pro design motocyklů ve 20. století, je sice krátký, zato výživný. Carcano u Moto Guzzi, Irimajiri u Hondy, Kaaden u MZ a mezi nimi Fabio Taglioni alias Dr. Desmo. Byl přes 30 let technickým ředitelem boloňské Ducati, v té době státem řízené, a proto s výrazně omezeným rozpočtem, a přesto dokázal vytvořit přes 1000 různých motorů. Jeho kariéra byla prodchnuta inovacemi a zaměřením na sportovní úspěchy, závody totiž považoval za nejlepší způsob testování nových řešení určených pro sériovou výrobu. Pojďme si připomenout život tohoto výjimečného muže, jenž značce Ducati dal její dnes charakteristický prvek – desmodromické ovládání rozvodů.

Vyšlechtěný superbike BMW M 1000 RR má 212 koní, spoustu karbonu a nezbytnou aerodynamickou výbavu

25.09.2020

V roce 2018 představilo BMW svou řadu doplňků označenou písmenem M, která pomalu ale jistě začala z nabídky vytlačovat zkratku HP. Dnes bavorská značka představila svůj první motocykl označený stejným písmenkem – jde o vyladěné S 1000 RR, které je ještě lehčí, výkonnější a rychlejší.

Jirka a Majkl z Jawáče na tandemu s Vláďou: Jawy v klubu téměř všichni máme

25.09.2020

Pozvání na rozhovor přijal Jawa Klub Praha a v redakci nás navštívili jeho zástupci Jirka „Bašňák“ a Majkl. Povídali jsme si nejen o klubu, ale také o tradičním motosrazu Jawáč, který má své kořeny hodně hluboko a od roku 1982 jich motoklub zorganizoval dokonce osmatřicet. Světe div se, ani letos nedošlo k pauze a tradice jede dál!

Jirka a Majkl z Jawáče na tandemu s Vláďou: Jawy v klubu máme téměř všichni

25.09.2020

Pozvání na rozhovor přijal Jawa Klub Praha a v redakci nás navštívili jeho zástupci Jirka „Bašňák“ a Majkl. Povídali jsme si nejen o klubu, ale také o tradičním motosrazu Jawáč, který má své kořeny hodně hluboko a od roku 1982 jich motoklub zorganizoval dokonce osmatřicet. Světe div se, ani letos nedošlo k pauze a tradice jede dál!

GAS GAS pod rakouskými křídly představuje modely 2021

24.09.2020

Původně katalánská značka GAS GAS právě představuje kompletní modelovou řadu, která čítá dokonce devatenáct modelů a pochopitelně nemůže chybět její klíčová sekce, tedy trial. Pojďme si představit všechny modely pro nejrůznější offroadové motocyklové disciplíny.

Indian Scout Sixty: Nejmenší z indiánských zvědů

24.09.2020

Tak za tento motocykl na českém trhu jsem opravdu rád. Díky legislativě to sice chvíli trvalo, ale každopádně buďme rádi, že se zadařilo. V našich poměrech nemohlo být trefnějšího okamžiku než právě rok 2020, kdy model Scout slaví 100 let od uvedení na trh. Kromě výchozího modelu v podobě testovaného Scout Sixty nebo temnější verze Bobber Sixty tak můžete aktuálně sáhnout třeba i po silnější vyšperkované verzi Scout 100th Anniversary Edition.

V Česku je první Horex VR6 Café Racer

23.09.2020

Do našich luhů a hájů se dostala další exkluzivní motorka od značky, jejíž výroba se počítá na jednotky kusů ročně. V showroomu pražské společnosti MR43 minulý týden předali zákazníkovi první novodobý Horex VR6 a zrovna ve verzi, která se nám líbí nejvíc.

Britové volí nejlépe upravený Triumph Bonneville. Jaký se líbí vám?

23.09.2020

Soutěže přestaveb v rámci jedné značky a jednoho či více spřízněných modelů, které navíc upravují výhradně autorizovaní dealeři, jsou populárním marketingovým nástrojem mnoha značek. Znají je u H-D, Indianu, Hondy, Yamahy… Některé jsou mezinárodní, jiné zůstávají na národní úrovni. Přesně taková soutěž nyní vrcholí ve Velké Británii, kde se upravuje vlastně takové rodinné stříbro – Triumph Bonneville.

Nová Honda CB125F bude jezdit za 1,5 l/100 km!

22.09.2020

Nikdy z ní nebude hvězda výstavních mol. Její plakát si nad postel těžko pověsíte, ona dost možná žádný plakát ani mít nebude. Není nejrychlejší, nejsilnější, nejdražší. Jejím úkolem je být nejlevnější, a to jak při pořízení, tak při následném provozu, a svého majitele vozit neúnavně z bodu A do bodu B. A potom C, D, E, no však si to doplňte sami. A ty body můžou být na trati dlouhé přes 700 km, než jí dojde benzín!

Francis-Barnett – návrat po půl století

22.09.2020

Další britskou značkou, kterou si dnes představíme, je Francis-Barnett. Ta během let dávno minulých představila hromadu strojů, z nichž některé vynikaly minimálně svým vzhledem. Jak už je ale obvyklé, ani to jí nepomohlo k přežití, nicméně se našlo několik odvážlivců, kteří se rozhodli obnovit její zašlou slávu tak, jak se dnes s oblibou dělá.

1 2 3 ... 358
reklama
Obytná vozidla HYKRO

Prodej a půjčovna obytných aut a karavanů - skladem více jak 130 vozů

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!