» on-line zpravodajství z motocyklového světa přehledně a na jednom místě
 
 

Motorkáři.cz

info

Triumph Tiger 1200 Alpine Edition: Panský kočár

21.01.2021

Když se mě zeptáte na jediné slovo, které mě napadne ve spojení s jízdou na Triumphu Tiger Alpine Edition, bez váhání vypálím „komfort“. Tempomat, kardan, semiaktivní podvozek, elektrický štítek nebo kola rozměrů 19“/17“ jasně říkají, že cestování na delší vzdálenosti s veškerým pohodlím jsou na prvním místě a to pocítíte pokaždé, když mu sednete za řídítka.

Představení Motohouse 1-2/2021

20.01.2021

Ty momenty, kdy se s kamarády zakecáte na téma motorek, zůstávají stále jedním z nejlepších receptů na přečkání dlouhé zimní motorkářské pauzy. „Jak tu svoji upravit, co jste kde viděli, jaké jsou ty nejzajímavější novinky…“ Témat je nekonečno a čas při nich utíká prostě úplně jinak. Na jednu stranu můžeme vypadat jako šílenci, ale my máme svoji vášeň a umíme si do života přinést radost myšlenkou, nebo ještě lépe otočením klíčku a zmáčknutím startéru. Chceme vám za celou redakci popřát takových momentů štěstí v letošním roce co nejvíce. Ať vás okolní svět pustí vždy, kdy to budete nejvíc potřebovat, a ať to vrknutí plynem vždy přinese úsměv. Zůstaňte stále těmi krásnými motorkovými nadšenci a v dobrém slova smyslu i blázny.

Harley-Davidson má novinky 2021, Pan Americu představí až později

19.01.2021

Značka Harley-Davidson si s letošními novinkami dávala celkem načas. Ale to jsme věděli už dopředu, stejně jako bylo známo, že její portfolio se opravdu významným způsobem zredukuje. O které modely jsme tedy přišli, které zůstaly a jaké jsou ty nové?

Posílený KTM 890 Duke přidává 10 koní a 5 newtonmetrů

19.01.2021

Byl by blázen ten, kdo by věřil v setrvání „vévody“ s objemem 790 v nabídce KTM, když silnější motor dostaly už všechny ostatní motorky z téhle řady. Devadesát kubíků navrch v tomhle případě znamená 115 koní a 92 newtonmetrů, suchá hmotnost přitom zůstává na hodnotě 169 kilogramů. Víc netřeba na vytříbeném naháči střední třídy měnit, přesto došlo k drobnému doladění ve více oblastech.

KTM 890 Duke přidává 10 koní a 5 newtonmetrů a doplní tak loni představenou 890 Duke R

19.01.2021

Byl by blázen ten, kdo by věřil v setrvání „vévody“ s objemem 790 v nabídce KTM, když silnější motor dostaly už všechny ostatní motorky z téhle řady. Devadesát kubíků navrch v tomhle případě znamená 115 koní a 92 newtonmetrů, suchá hmotnost přitom zůstává na hodnotě 169 kilogramů. Víc netřeba na vytříbeném naháči střední třídy měnit, přesto došlo k drobnému doladění ve více oblastech.

BMW R 18 v unikátním stylu Kingston Custom Motorcycles

19.01.2021

BMW představilo další oficiální přestavbu své cruiserové novinky R 18, kvůli které se spojila s německým úpravcem Dirkem Oehlerkingem. Ten má na svědomí pěknou řádku překopaných motorek, ze kterých vyčnívají BMW s kompletním zakrytováním ve stylu art deco. Spirit of Passion, jak se nová stavba jmenuje, na ně dokonale navazuje.

Shořelo alpské motocyklové muzeum

19.01.2021

Pouhých pět let trvala sláva nejvýše položeného motocyklového muzea Top Mountain Crosspoint na úpatí alpského průsmyku Passo Rondo. Jednu z nejprestižnějších motocyklových sbírek včera postihl ničivý požár. Přesné zjištění škod bude až za pár dní, ale oheň nepochybně radikálně snížil celkové počty vzácných veteránů na světě. Budu s napětím sledovat, zda se zachránila třeba vzácná půllitrová Jawa Z15 nebo jeden s dochovaných kousků Laurin&Klement z roku 1905.

Nová Honda X-ADV 2021 v zasněžené Praze: První svezení

18.01.2021

Špatné počasí neexistuje, jenom špatně oblečený motorkář. Jezdit se dá zkrátka (skoro) kdykoli, nicméně je jasné, že v lednu potenciál stroje využijete jenom zčásti. Zejména když těsně předtím celou republiku zavalí sníh. Ovšem my jsme neodolali a alespoň krátce si osahali nové X-ADV. Když je do terénu, musí přeci zvládnout i zimní Prahu!

Magni Italia: Pocta starému Arturovi

16.01.2021

Když se řekne Arturo Magni, většina světaznalých milovníků motocyklové Itálie si vybaví stejnojmennou značku. Jenže Arturo byl především 26 let šéfem závodního oddělení MV Agusty a stál za jejími 75 tituly mistra světa! Zemřel v prosinci 2015 a přesně po pěti letech, loni na Štědrý den, značka Magni vedená dnes Arturovým synem Giovannim představila model Italia coby poctu tomuto výjimečnému muži. A my máme první test!

Nová Aprilia RSV4 a Tuono V4 s komplet novým vzhledem a zase o kus dokonalejší technikou

15.01.2021

Úplná novinka příští sezóny Aprilia RS 660 kompletně zamíchala s nabídkou výrobce z italského Noale. Nejen že na jejím dvouválci vzniknou další modely, ale její křivky dostanou i velké stroje s vidlicovým čtyřválcem. U nich to ale není jen o vzhledu, sahalo se také do techniky. 

1 2 3 ... 380
reklama
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!