» on-line zpravodajství z motocyklového světa přehledně a na jednom místě
 
 

Motorkáři.cz

info

Kawasaki H1R: Motorka, která změnila svět Grand Prix

11.07.2020

Někdy se věci mění pozvolna, ale jindy je to skok. A přesně to nastalo před 50 lety ve světě Velkých cen. V roce 1970 se totiž na startovním roštu královské kubatury 500GP objevila tříválcová dvoudobá Kawasaki H1R a novozélandský soukromník Ginger Molloy se na ní stal vicemistrem světa. To byl okamžik, kdy bylo jasné, že čtyřtaktům odzvonilo. Jaká byla tahle Molloyova první vlaštovka?

Registrace motocyklů za první pololetí 2020

10.07.2020

Vypadá to jako zázrak, ale i přes dubnové uzavření showroomů i registračních úřadů se statistiky prodejů nových motocyklů za první pololetí meziročně zvýšily! Celkově registrace nových motocyklů v období 1-6/2020 vzrostly oproti 1-6/2019 o 4,49% z 10 805 na 11 290 prodaných strojů. Registrace osobních automobilů přitom celkově za 6 měsíců vykázaly meziroční pokles objemu registrací o 26%, u nákladních automobilů to dokonce byl téměř poloviční pokles.

Radek "Rade" Frank na tandemu s Vláďou: Riskl jsem to

10.07.2020

Páteční seriál rozhovorů Na tandemu s Vláďou navštívil Radek Frank, kterému málokdo řekne jinak, než Rade. Vášnivý cestovatel a centrální mozek firmy Rade/Garage se rozpovídal o cestování na motorce nejen v Evropě, ale také v jeho oblíbené Africe nebo o rozhodnutí vyrábět doplňky pro cestovní endura a rally speciály.

Aston Martin testuje na okruhu model AMB 001

09.07.2020

Tohle byla jedna z hlavních novinek podzimního milánského veletrhu EICMA – automobilový výrobce Aston Martin oznámil výrobu pouhých 100 kusů svého prvního a dost možná posledního jednostopého počinu nazvaného AMB 001. Vzniká ve spolupráci se značkou Brough Superior a nyní Britové předvedli krátké video, na němž potvrzují, že stroj přešel do fáze jízdních zkoušek.

Honda Gold Wing: Dává bagger smysl?

09.07.2020

Když se řekne Gold Wing, každý i méně znalý motorkář si představí obrovský cestovní koráb s plochým šestiválcem, který má všechno ve velikosti XXL. A couvačku, samozřejmě. Jenže pozor, od ročníku 2018, kdy tahle motorka prošla revoluční modernizací, označení Gold Wing znamená přesně to, na co se díváte. Bagger. Zaslouží si to legendární jméno? A má vůbec smysl o něm uvažovat?

Motokrosové Husqvarny 2021: Drobnosti podle KTM

08.07.2020

Už známe endurové modely KTM a Husqvarna pro modelový rok 2021, známe i oranžové motokrosy, a tak bylo jen otázkou velmi krátkého času, než se dočkáme ještě i krosových Hus. Ty si pořád zachovávají svůj jemně odlišný charakter, ovšem co se změn pro příští rok týče, kopírují mateřskou oranžádu.

Na co si dát pozor při jízdě na motorce v nejparnějších dnech

08.07.2020

Chystáte se během léta na motovýlet, nebo plánujete spíš kratší pojížďky po okolí? V obou případech byste se měli na jízdu v nejparnějších dnech připravit a cesty si naplánovat tak, aby pro vás byly co nejpohodlnější. Jízda na motorce během letního období, kdy vás atakují teploty nad 30 °C, přináší řadu rizik. Přečtěte si, na co si dát při letní jízdě pozor a jak související rizika výrazně zmírnit.

Ancillotti - terénní Itálie bez vlastního motoru

08.07.2020

Stavět podvozky nebo kompletní motorky a motor si zajišťovat u některého ze specializovaných výrobců, to byla v historii celkem běžná praxe. Rodinnou italskou značku Ancillotti to vyneslo na výsluní nejen italských terénních soutěží, a i když se motocyklům nepodařilo přežít do dnešních dnů, stále v prachu a blátě značku Ancilloti najdete. Nicméně v tomhle případě motor v rámu nenajdete vůbec.

Test Triumph Street Scrambler: Když cesta je cíl

06.07.2020

Někdy mám chuť sednout na motorku a nikam nespěchat, prostě samotnou cestu brát jako cíl. Ano, taková vyjížďka jde podniknout na každý mašině, to je fakt. Jenže na některých to jde lépe a na některých o něco hůře. Triumph Street Scrambler to umí velmi dobře a těch pár dní jsem si v jeho společnosti užil jedna radost.

Ducati 750 GT: Před 50 lety vznikl motor V2, který italskou značku zachránil

04.07.2020

Ducati rovná se motor V2, to je přeci jasné. Ehm, není. Ono to tak totiž vždycky nebylo. Ducati bývala značkou orientovanou především na malé jednoválce a její první dvouválec přišel až v roce 1970. Šlo o tehdy velmi nezvyklý formát, sázka na nejistotu se ale vyplatila a takovéhle motory vyrábějí v Boloni dodnes. Chcete vědět, jak to tehdy bylo?

1 2 3 ... 347
reklama
Autopůjčovna Praha

Pokud máte auto v autoservisu a potřebujete jezdit, kontaktuje nás.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!